0

Deski sedesowe wolnoopadające

W projektowaniu wyposażenia łazienek ogromne znaczenie mają szczegóły. To one determinują poziom komfortu użytkowania wnętrz, a także decydują o higienie. Dlatego z pozoru banalny element aranżacji pokoju kąpielowego, jakim jest deska toaletowa, ma wpływ na odczucia użytkowników, korzystających z pomieszczenia – bez względu czy chodzi o prywatne domy i mieszkania, czy o toalety w biurowcach bądź w miejscach publicznych.

Deska wolnoopadająca – zbędny luksus czy użyteczny gadżet?

Głównym zadaniem każdej deski toaletowej jest ochrona. Ich opuszczenie zapobiega – w szczególności podczas spłukiwania – przedostawaniu się bakterii z wnętrza muszli toaletowej na armaturę oraz inne elementy wyposażenia łazienki. Ponadto mogą ograniczyć przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów.

Można zdecydować się na standardowy model, jednak dźwięk trzaskających o siebie plastikowych elementów jest – musicie to przyznać – irytujący. Dlatego warto rozważyć wybór produktu zaopatrzonego w mechanizm wolnoopadający. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet gdy któryś z domowników zapomni się po załatwieniu potrzeb, to nikt w domu tego nie usłyszy. Deska wolnoopadająca eliminuje bowiem odgłos trzaskania, ponieważ specjalny system amortyzacji wycisza i spowalnia opadanie. Na taki luksus może pozwolić sobie każdy, więc warto bliżej przyjrzeć się temu użytecznemu gadżetowi.

Najważniejsze zalety deski wolnoopadającej:

  • - wyeliminowanie głośnego trzaskania przy opadaniu
  • - zmniejszenie ryzyka uszkodzenia muszli ceramicznych
  • - zwiększenie poziomu bezpieczeństwa (zwłaszcza przy użytkowaniu przez dzieci, ponieważ występuje mniejsze
  • - niebezpieczeństwo przytrzaśnięcia palców);
  • - podniesienie poziomu higieny (wystarczy lekko popchnąć deskę, aby delikatnie opadła; oznacza to, że kontakt z miejscem – gdzie potencjalnie występują bakterie – jest ograniczony).

Z reguły modele wolnoopadające - z uwagi na wymagania konstrukcyjne – wykonane są z cięższych materiałów. Dlatego do ich produkcji używa się częściej ceramiki niż tworzyw sztucznych. Wiąże się to z wyższą ceną, ale też bardziej prestiżowym wyglądem, co warto uwzględnić przy aranżacji łazienki.


© Copyright ecombikol.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone | Projektowanie sklepów internetowych CStore
Kontakt ze sklepem

Telefon: (32) 216-84-93 

Kom. 508 153 680

Email: sklep@combikol.pl